У присуству представника локалне управе и њених партнера, у просторијама Општине Андријевица данас је одржана последња, четврта по реду, радионица за израду локалне стратегије запошљавања. Том приликом разматране су постојеће мјера Акиционог плана запошљавања (АПЗ) и њихове релевантности за потребе локалног тржишта рада, као и дефинисање мјера, активности и циљних група за постизање постављених циљева. Речено је да је започет рад на нацрту Акционог плана запошљавања, да је утврђена одговорност за управљање и праћење спровођења стратегија акционог плана и његову промоцију и да су договорени кораци за финализацију докумената након одржавања радионице.
Током радионице разматран је и први Нацрт стратегије запошљавања и шаблон за израду Акционог плана запошљавања за 2021. годину.
Договорено је како да се организује процес финализације назначеног документа, уз констатцију да је ова радионица била од изузетне важности за коначну израду поменуте стратегије.
Поручено је да ће се о наредним корацима и резултатима рада благовремено информисати јавност.