Ministarka Javne uprave, Suzana Pribilović sa saradnicom Jadrankom Vukčević posjetile su opštinu Andrijevicu. Tom prilikom ministarka je razgovarala sa presjednikom Srđanom Mašovićem i njegovim saradnicima o značaju jedinica lokalne samouprave u procesu reforme, potencijalnoj saradnji pri realizaciji projekata E-uprave kao i o ključnim projektima Opštine.
Ministarka Pribilović se zahvalila na dočeku i prijemu. Pribilović je istakla da se zahvaljujući novom Zakonu može ostvariti bolja komunikacija i bliža saradnja sa lokalnom upravom, kao i da se moraju stvoriti uslovi kako bi mladi ljudi ostajali na sjever Crne Gore.
,,Plan optimizacije se mora sprovesti, to znači preslaganje unutar sistema bez otpuštanja radnika iako je potreban određen period kako bi došlo do konačnih rezultata“-istakla je ministarka.
Predsjednik Mašović poželio je dobrodošlicu ministarki i saradnici. Predsjednik je naglasio da po određenim Zakonima Opština sa javnim preduzećima mora da ima određene kadrove za koje su potrebna dodatna finansijska sredstva. Takođe, sekretarka Sekretarijata Gorica Zonjić je naglasila da se plan optimizacije primjenjuje u lokalnoj samoupravi i da već imamo stručne i kvalitetne kadrove koji rade više referata.
Savjetnik predsjednika za investicije i razvojne projekte Ivanović je upoznao prisutne sa projektima koji su u realizaciji a koji svjedoče o odličnoj saradnji sa Vladom i resornim Ministarstvima kao i odličnom putu opštine Andrijevica ka jednoj razvijenoj opštini.
Sa ovim je sastanak zaključen, Predsjednik se još jednom zahvalio na posjeti.


Juče je u prostorijama Opštine Andrijevica uz prisustvo predsjednika opštine Srđana Mašovića izvršena prozivka igrača za nastavak sezone i početak priprema. Ovom prilikom predsjednik je pozdravio sve igrače i čestitao na visokom plasmanu na tabeli poželjevši uspješan nastavak prvenstva.
Naša rukometna ekipa ispisuje nevjerovatne sportske priče. Rukometaši nemaju dvoranu, treniraju u hali Srednje škole, a imaju od 18. do 19.godina. To ih ne sprečava da se lavovski bore svjesni da cijela Andrijevica stoji uz njih.



Delegacija opštine Andrijevica u sastavu, Predsjednik Srđan Mašović, potpredsjednik Slavko Stijović i savjetnik predsjednika Miodrag Ivanović, primili su našeg rukometnog reprezentativca i sugrađanina Igora Radojevića i uručili mu novčanu nagradu zato što je pokazao humanost i hrabrost, na način što je u gradu Egeru spasao život jednom čovjeku, tako što ga je izvukao iz hladnog jezera.
