Поводом 17. јула, Дана општине Андријевица у 9.00 часова на Црвеним прлима је организовано полагање цвијећа на спомен обиљежју, мјесту гдје је на тај дан 1941. године пукла прва устаничка пушка у овом крају, а истог дана Андријевица постала прво ослобођено мјесто у поробљеној Европи.

У 11.00 часова организована је свечана сједница Скупштине општине Андријевица коју је отворио предсједник Скупштине општине господин Младен Ђукић. Менаџер општине Милош Чукић свом говору се осврнуо на реализоване активности у протеклих годину дана у општини Андријевица, као и о будућим плановима у циљу развоја града.

Свечаној сједници присуствовали су, посланици у Скупштини Црне Горе, као и предсједници и делегације из неких црногорских општина.