Делегација Општине Андријевица, потпредсједник Веско Ракетић и менаџер Милош Чукић, данас је посјетила Општину Дечане гдjе их је угостила представница те Општине Весна Спалевић.

На састанку су разговарали о досадашњој сарадњи између двије општине, прецизирали су даље кораке потребне за реализацију природних потенцијала у обје општине. Обје стране су истакле да је развој пољопривреде, природних сировина и унапређење туризма покретачки замајац објема регијама, што у коначном води ка бољем животу свих наших грађана.
Такође је било ријечи о наставку прекограничне сарадње и представљање нових пројеката и идеја за будући позив прекограничне сарадње између двије општине који се финансира из ЕУ фондова.
Очекује се да Општина Андријевица и даље буде лидер на будућем пројекту. Досадашњом сарадњом обје општине су успјешно реализовале два пројекта прекограничне сарадње.
Представници обје општине су заједно са удружењем планинара ,,Скелзен Харадинај” обишли њихове радне просторије, погледали њихове досадашње активности које се тичу унапређења туристичких потенцијала Андријевице и Дечана, као и локацију гдjе ће бити изграђен њихов планинарски дом са смјештајним капацитетима.