Ministar odbrane mr Predrag Bošković i zamjenik načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore, pukovnik Svetozar Brajković sa saradnicima, posjetili su danas Opštinu Andrijevica gdje su se sreli sa tamošnjim opštinskim rukovodstvom, na čelu sa predsjednikom opštine, Srđanom Mašovićem.

Tema razgovora bila je buduća kasarna ,,Miljan Vukov Vešović”.

Konstatovano je da priprema njene izgradnje teče planiranim tokom i dinamikom.

Ministar Bošković i predstavnici Vojske Crne Gore informisali su predsjednika Mašovića i andrijevačko rukovodstvo o aktivnostima na pripremi tehničke dokumentacije za buduću kasarnu, koja podrazumijeva završetak eksproprijacije i izradu glavnog projekta.

Bošković je još jednom naglasio značaj kasarne u Andrijevici za taj dio Crne Gore, ali i za cijelu državu, budući da se VCG na taj način pozicionira u krajevima gdje ima dugu i slavnu tradiciju.

Mašović je istakao da će opština Andrijevica učiniti sve da se projekat realizuje u zadatom roku i na najbolji mogući način, jer buduća kasarna VCG, kako je naglasio, za tu opštinu predstavlja kapitalni projekat koji će donijeti prosperitet i nova radna mjesta.

Kapacitet buduće kasarne “Miljan Vukov Vešović” biće između 150 i 200 vojnika.