Више од тридесет младих грађана и грађанки Андријевице прошло је тренинг о предузетништву у хотелу Комови протекла два дана. Обука је пружила заинтересованим за самозапошљавањеинформације како да на најлакши начин покрену свој бизнис, нађу финансијску подршку, изборе се с бирократијом и позиционирају на тржишту.Бесплатни тренинг организован је у оквиру “Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану 2”, који финансира Европска унија, а спроводи УНДП у сарадњи са петнаест локалних самоуправа у Црној Гори, међу којима је и Општина Андријевица. Тренинг је водила директорица Бусинесс Старт-уп центра Ивана Томашевић, која ће након интензивне обуке младима пружити и менторску подршку. Вриједне савјете о покретању свог бизниса и развоју каријерних вјештина дала је и гошћа обуке – млада предузетница Јасна Раденовић, која производи еколошке играчке. Обуку, која је изазвала велико интересовање младих, уз представнике УНДП-а отворили су и представници Општине Андријевица, Милош Чукић и Неда Стојановић. Млади су показали ентузијазам, активно учествовали у свим задацима, и најавили бројне нове омладинске иницијативе. Током ове године биће организовано још обука за младе у Андријевици у оквиру РеЛОаД2 програма, и то на темељу Истраживања о потребама младих које је спроведено прошле године. Заинтересовани учесници могу пратити најаве обука на сајту локалне самоуправе.