Савез српских удружења области Васојевића и Лимске долине, под називом Српска народна одбрана,  упутио је јуче допис руководству општине Андријевица тражећи да реконструисани трг у центру града понесе име војводе Лакића Војводића. Нагласили су да је назначена иницијатива потекла као израз народа који баштини славне догађаје и личности из историје Васојевића. Истакли су да се трг у Андријевици градио народним парама и да из тих разлога захтијевају да се испоштује већинска воља грађана.

-Чланице Српске народне одбране су формирале савез са циљем да његују, унапређују, чувају и бране културне, просветне, националне, научне, историјске, ослободилачке и друге вриједности српског народа на територији Васојевића и Лимске долине. Оне су се обавезале да чувају српско национално биће и српски идентитет и да се боре за поштовање права Срба у Црној Гори. Чинимо то јер нам зов и опомена прадједовска, стављају до знања да ни по коју цијену не смијемо изневјерити аманет својих предака. Зато тражимо да реконструисани трг у центру Андријевице понесе име војводе Лакића Војводића, једог од највећих синова и првака Васојевића.  Чинимо то  стављајући до знања да у долини Лима још увијек има правих изданака српског народа и достојних наследника оних којима су част и људско достојанство увијек били на првом мјесту.  На то имамо обавезу више јер се реконструкција трга ради народним парама  –  навели су из Српске народне одбране, уједно тражећи да се на тргу постави трајно спомен обиљежје са ликом војводе Лакића Војводића.