Pripadnici andrijevičke Službe zaštite i spasavanja sinoć su pet sati spašavali dva automobila kosovskih turista, koji su bili zaglavljeni na regionalnom putu Andrijevica – Kolašin, preko prevoja Trešnjevik.

Načelnik ove službe Bato Dedović, rekao je Portalu Vijesti da je akcija uspješno završena poslije punih pet sati.

„Akcija izvlačenja zaglavljenih kosovskih turista, koji su inače redovni gosti Kolašina trajala je od 21 do dva sata poslije ponoći. Uspjeli smo nekako sajlama da ih izvučemo i vratimo za Andrijevicu, odakle su, zatim, nesmetano nastavili putovanje okolno, odnosno preko Berana i Ribarevina“, rekao je Dedović.

On je objasnio da je turiste na ovaj put naveo GPS, i da nije bilo znaka koji upozorava na snijeg.

„Sa andrijevičke strane put je bio očišćen i oni su stigli do Trešnjevika. Međutim sa te tamo strane snijeg na putu je bio neočišćen i turisti su se neminovno zaglavili. Zatražili su pomoć, ali iz pravca Kolašina nije moglo da im se priđe i onda je policija nas pozvala i mi smo ih poslije pet sati uspješno izvukli“, ispričao je Dedović.

Načelnik andrijevičke Službe zaštite i spasavanja, je rekao da ovo nije prvi put da se turisti zaglavljuju na ovom regionalnom putu.

„Ovo je peti ili čak šesti put da se nešto slično dešava. Nekada je postojao znak, a druga stvar, vozači se ne interesuju preko Automoto saveza, već krenu na svoju ruku. Ipak je to planina i snijega u ovo doba godine uvijek može da ima“, upozorio je Dedović.

Prevoj Trešnjevik ispod Komova na regionalnom putu Andrijevica – Kolašin, nalazi se na nadmorskoj visini od skoro hiljadu i šesto metara, ili precizno  1573 metra nadmorske visine.

izvor:Kolektiv.me