На подручју Андријевице и десетак околних села у тој општини миграције не јењавају и за собом остављају пуста села и град. Млади одлазе, а нико нема користи од дванаест електрана и немилосрдног експлоатисања природних ресурса.

Потпредсједник Општине Андријевица, Веско Ракетић, каже да је ситуација у погледу миграције тешка на подручју Андријевице и поткомовских села.

,,Нема никакве сумње да тај податак указује на присуство бијеле куге на простору који је изњедрио велики број интелектуалаца, научника и књижевника“ – казао је Ракетић. Он је такође истакао да је на том подручју дванаест малих електрана, а нико од омладине из тих села не ради. Туристичких ресурса не фали, али локално становништво од тога и даље нема користи.

,,Нама из Општине Андријевица сваке године, према показатељима који су врло прецизни, оде односно одсели се 169 младих људи. Андријевица није Њујорк па да се то не осјети, него је то трагедија. Ми морамо тражити начин да то зауставимо, јер се у потпуности мијења демографска слика града и општине“ – истиче Веско Ракетић

Одлазак из Андријевице је посљедњих година учесталији, Завичају су остала вјерна углавном старачка домаћинства. Многа подручна одјељења школа су пред затварање, јер је дјеце све мање.

Веско Ракетић, потпредсједник Општине Андријевица, истиче да локална управа има стратегију у погледу заустављања забрињавајућих миграција.

,,Најбоље би било када би све те мале електране могле да се конфискују. Али ако већ то не може онда да се власници принуде да запосле становнике мјеста и села на чијем подручју су изграђене“ – каже потпредсједник В. Ракетић

Према његовим ријечима потребно је активирати све могуће туристичке ресурсе.